Logo
Akıllı Ev Sistemleri Ugulamaları
30 Oca 2021

Akıllı Ev Sistemleri Ugulamaları

Post by guvenliksistemi

Akıllı ev sistemi, aşağıdakiler dahil çeşitli farklı alanlarda yaygındır:
Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC): Basit ve kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzüne sahip internet üzerinden tüm ev enerji monitörlerinin uzaktan kontrol etmek mümkündür.
Aydınlatma kontrol sistemi: Bir veya daha fazla merkezi bilgi işlem cihazı kullanarak çeşitli aydınlatma sistemi girişleri ve çıkışları arasındaki iletişimi birleştiren “akıllı” bir ağ.
Kullanıcıya duyarlı kontrol sistemi: Enerji verimliliği ve bina için otomatik yanıtları tetiklemek üzere bina otomasyon sistemine entegre edilebilen akıllı sayaçlar ve CO2 sensörleri gibi çevresel sensörler kullanılarak evin doluluğunu algılamak mümkündür.
Konfor uygulamaları; Cihaz kontrolü ve akıllı şebeke ve akıllı sayaç ile entegrasyon, örneğin günün ortasında çamaşır makinelerini çalıştırmak için yüksek güneş paneli çıkışından yararlanıyor.
Ev robotları ve güvenlik: Bir ev otomasyon sistemi ile entegre bir ev güvenlik sistemi, güvenlik kameralarının İnternet üzerinden uzaktan izlenmesi veya tüm çevre kapı ve pencerelerin erişim kontrolü ve merkezi kilitlenmesi gibi ek hizmetler sağlayabilir.
Kaçak tespiti, duman ve CO dedektörleri , İç mekan konumlandırma sistemleri .
Yaşlılar ve engelliler için ev otomasyonu.
Evcil Hayvan ve Bebek Bakımı;örneğin evcil hayvanları ve bebeklerin hareketlerini izlemek ve evcil hayvan erişim haklarını kontrol etmek.
Hava kalitesi kontrolü; Örneğin, Hava Kalitesi Yumurtası, şehirdeki hava kalitesini ve kirlilik seviyesini izlemek ve kirliliğin bir haritasını çıkarmak için evdeki insanlar tarafından kullanılır.
Akıllı Mutfak ve Bağlantılı Yemek Pişirme;Ev aletlerini veya sistemleri kontrol etmek için kullanılan Amazon Alexa veya Google Home gibi sesli kontrol cihazları.


1 Yorum

Pin It on Pinterest