Logo
Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?
8 Ara 2020

Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

Post by guvenliksistemi

Devirler ne kadar değişirse değişsin, değişmeyen tek şey korunma içgüdüsü. Günümüzde de can ve mal güvenliğimizi sağlamak, en büyük önceliğimiz olarak geliyor. Can ve mal güvenliğimizi sağlayacak gerçek çözümlerden faydalanmamız gerekiyor. Bu konuda ilk olarak hırsız alarm sistemlerinden bahsetmek doğru olacaktır.

 Hırsız Alarm Sistemleri

 Hırsız alarm sistemlerinden bahsedecek olursak, aslında bu durum çok eskilere dayanıyor. Hırsızlık, soygun ve gasp olaylarından korunmak tüm insanların ortak ihtiyacıdır. Bu olayların başlangıcında ilgili birimlerin haberdar olabilmesi için, ihbar ve alarm sistemlerine ihtiyaç vardır. Kamera güvenlik sistemlerine ek olarak, güvenlik tedbirlerini arttırmak oldukça önemli. Bu anlamda hırsızlığı ve diğer tehlikeleri önlemenin en etkili yolu, hırsız alarm sistemleridir. Hırsız alarm sistemleri, ev ve iş yerinizdeki sağlık sorunları, hırsızlık, gasp, yangın gibi durumları, ilgili birimleri haberdar etmeyi sağlayan elektronik güvenlik sistemleridir.

 Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

 O halde alarm sistemlerinin kötü amaçlı eylemler peşinde olan kişilere karşı caydırıcı olduğu söylenebilir. Hırsız alarm sistemleri, gözle görülemeyen milyonlarca ışını toplar, komutları tanımlayarak ikaz verir. Bu sistem, ana kasa hareket dedektörü ve şifreleme panelinden oluşur. Yaşanacak herhangi bir elektrik kesintisi, alarm sistemini durdurmaz, akü devreye girer. Alarm çalıştığı zaman ise, şifreleme panelinden şifre girilerek alarm sistemi susturulur.

 Alarm sistemleri kurulumu isteğe göre, iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Birincisi haber alma merkezine bağlı olarak alarm durumunda polis, itfaiye, ambulansa ihbarda bulunur. İkincisi ise alarm durumunda sadece cep telefonunuza uyarı mesajı gelir. Bunun dışında sistemin kurulacağı yerin fiziksel ve doğal özelliklerine göre uygun malzeme seçilmesi çok önemlidir. Ayrıca sistemin beyni olarak nitelendirilen panel de güvenlik sistemlerinin en önemli unsurlarından biridir. Bu sistemler sensör ve ikaz bakımından farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak sensörler ne kadar farklılık gösterse de çalışma prensipleri hepsinde hemen hemen aynıdır.

 Hırsız Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

 Hırsız alarm sistemleri kameralar gibi hemen hemen her yerde gereklidir. Hastaneler, avm’ ler, otoparklar, evler, küçük dükkanlar dahi olsa hırsız alarm sistemlerine ihtiyaç duyulur. Piyasada bulunan her alarmın güvenliğinizi tam olarak sağlayacağına inanıp, satın almadan önce mutlaka arka planda kullandığı teknolojiyi iyice araştırmanız gerekmektedir.

1 Yorum

Pin It on Pinterest