Logo
Güvenlik Kayıt Cihazı(DVR)
6 Oca 2021

Güvenlik Kayıt Cihazı(DVR)

Post by guvenliksistemi

Fiziksel güvenlik uygulamaları için yapılandırılmış dijital video kaydediciler, algılama ve dokümantasyon amacıyla kapalı devre televizyon kameralarından gelen video sinyallerini kaydeder.
DVR’lar, zengin özelliklere sahip cihazlara dönüşmüştür ve daha önce VCR’ler(Kaseteli sistem) aracılığıyla yapılan video görüntülerinin basit kaydını aşan hizmetler sağlar.
Bir DVR CCTV sistemi, olay, saat, tarih ve kameraya göre video aramaları dahil olmak üzere VCR teknolojisi üzerinden çok sayıda gelişmiş işlev sağlar.
Ayrıca, disk alanı kullanımının optimize edilmesine olanak tanıyan kalite ve kare hızı üzerinde çok daha fazla etkisi vardır ve DVR, disk dolduğunda en eski güvenlik görüntülerinin üzerine yazacak şekilde de ayarlanabilir. Bazı DVR güvenlik sistemlerinde, bir PC kullanarak güvenlik görüntülerine uzaktan erişim, DVR’yi bir LAN ağına veya İnternete bağlayarak da sağlanabilir.
En yeni profesyonel dijital video kaydedicilerden bazıları, ‘sanal tuzak teli’ veya hatta sahnedeki terk edilmiş nesnelerin algılanması gibi işlevselliği etkinleştirmek için video analizi ürün yazılımı içerir.
Güvenlik DVR’leri, PC tabanlı veya gömülü olarak kategorize edilebilir.
PC tabanlı bir DVR’nin mimarisi, video görüntülerini yakalamak için tasarlanmış video yakalama kartlarına sahip klasik bir bilgisayara kayıt yapar.
Gömülü tip bir DVR, işletim sistemi ve aygıt yazılımı veya salt okunur bellekte bulunan uygulama yazılımı ile özellikle bir dijital video kaydedici olarak tasarlanmıştır.

Tags: , ,

1 Yorum

Pin It on Pinterest