Logo
Güvenlik Sistemi Kurulumu Ne kadar Sürer?
17 Oca 2021

Güvenlik Sistemi Kurulumu Ne kadar Sürer?

Post by guvenliksistemi

Ev güvenlik sistemlerinin geleneksel ev içi teknisyen kurulumu, güvenlik sistemleri daha yaygın hale geldikçe giderek daha az ihtiyaç duyuluyor. Kendin-yap güvenlik sistemlerinin kurulumu hızlı ve kolaydır ve normal olarak delme veya kablolama gerektirmez.
Temel bir kablosuz güvenlik sisteminin kurulması 25-30 dakika kadar kısa sürebilirken, daha fazla sensör içeren sistemler bir saat veya biraz daha fazla sürebilir. Her iki durumda da, kendin yap güvenlik sistemleri yalnızca güvenilir değil, aynı zamanda uygun maliyetlidir ve yoğun bir kurulum gerektirmez.
Daha da iyisi, gerekirse sistemi yeni bir eve taşıyabilirsiniz.
Bugün kendin yap güvenlik sistemi kurma adımlarına ve her birinin genellikle ne kadar sürdüğüne bakacağız. Bu size bir kendin yap güvenlik sistemi kurulumunun ne gerektireceği ve sürece ne kadar zaman ayırmanız gerektiği konusunda iyi bir fikir verecektir.
Bunun için, bir müşterinin “temel” bir sistemden biraz daha fazlasına sahip olduğunu varsayacağız. Bu nedenle, aşağıdaki sensörlere sahip olduğunuzu varsayacağız:
Kontrol Paneli (x1)
Kapı / Pencere Sensörleri (x4)
Hareket Sensörleri (x3)
Cam Kırılma Sensörleri (x2)
Duman / Isı Sensörleri (x1)
Siren Modülleri (x2)
Wifi Güvenlik Kamerası (x1)

Kontrol Panelini kurmak, kendin yap güvenlik sistemi kurulumunu tamamlamanın ilk adımıdır. Bu genellikle Kontrol Panelinin bir elektrik prizine, tercihen bir anahtarla kontrol edilmeyen bir prize takılmasını gerektirir. Güvenlik sisteminizi yanlışlıkla kapatmak istemezsiniz!
Kontrol Paneli bir masa üstüne veya tezgaha güzelce oturacaktır. Kontrol Panelinizi duvara monte etmek istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan bir tornavida ve paneli duvara monte etmek , 5 dakika civarında sürer.

Kendin yap güvenlik sistemi kurulumunu tamamlamanın bir sonraki adımı, sensörlerinizi evin etrafına yerleştirmektir. Sensörleri, verilen talimatlara göre kapılarınıza, duvarlarınıza, tavanınıza gibi uygun yerlere yerleştirin.Bu olay ortalama 15 dakika sürecektir.

Bir kablosuz wifi güvenlik kamerası kurmak da oldukça basittir. Evdeki wifi  şifresini bilmeniz gerekir. Wifi kameranın telefona indireceğiniz bir uygulaması mevcuttur.Aldığınız ürünün marka/modeline göre programını indirip,talimatlara uyarak,modeminiz ile eşleştimeniz gerekmektedir.Ortalama 10 dk civarında bu işlemi bitirebilirsiniz.

En son yapmanız gereken işlem ise,alarmınızın programlama kitapçığındaki talimatlara göre,taktığınız sensörleri panel ile eşleştirmek olacaktır.Tahmini 15 dk süre alacaktır.


 

 


 

Tags:

1 Yorum

Pin It on Pinterest