Logo
Wifi Kamera Nedir?
7 Ağu 2022

Wifi Kamera Nedir?

Post by guvenliksistemi

Wifi Kamera Nedir?

Günümüzde güvenlik kameraları, ev ve işyeri koruması için en popüler sistemlerden biridir. Güvenlik kamerası sayesinde çeşitli tehdit ve saldırıların önüne geçilebilmekte, aktörün daha kısa sürede tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması daha kolay olmaktadır. Kamera sisteminin ilk yılında çalışması için güç kaynağına bağlı olması gerekirdi. Hala bu şekilde çalışan kameralar, video sinyalini televizyon veya bilgisayar gibi bir cihaza göndermek için bir video kablosu kullanırlar.

 Son birkaç yılda teknolojideki hızlı gelişme ve ilerlemeler, evde ve işte kablosuz kameraları bir zorunluluk haline getirdi. Bu nedenle kablosuz bağlantı üzerinden veri aktarımı yapabilen bir güvenlik kamerası geliştirilmeye başlandı. Kablosuz WIFI kameralar, kurulum kolaylığı ve istediğiniz yere yerleştirebilmeleri nedeniyle giderek daha popüler hale gelmeye başlıyor.

 Tadilat gerektirmeden kurulumu kolay olan bu sistemler, evinizin veya ofisinizin dekorunu etkilemeden kurulabilir. IP kameralar ve analog kameralar olarak ikiye ayrılan kablosuz kameralar ile korumak istediğiniz alanı kolayca güvence altına alabilirsiniz.

 Wifi Kamera İzlemesi Nasıl Yapılır?

 Wifi kameraları kablosuz bir ağdaki cihazları görüntülemek ve kaydetmek için bağlı bir alıcıya bir video sinyali göndererek çalışır. Kablosuz kamera, bağlantı noktası olmayan ve kendi kendine çalışan bir kameradır. WIFI kameralar, kablosuz (RF) bir verici aracılığıyla video görüntüleri göndererek çalışır. Video, dahili veya bulut depolama kullanılarak alıcının bağlantısına gönderilir. Wifi kamera bağlanmak için kablosuz bir ağ bağlantısına ihtiyaç duyar ve kameranın ip adresini bilgisayar tarayıcınız ya da kamera yazılımına girerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

 Bu, fotoğraflarınızı veya video kliplerinizi monitörünüzden veya alıcınızdan kolayca bağlamanıza ve bunlara erişmenize olanak tanır. Bir kablosuz kamera, video yakalamak ve depolamak için ağa bir bağlantı ve sinyal sağlamalıdır. Bağlantı kesilirse, WIFI kamera cihazı alamaz. Ayrıca, kullandığınız kamera tamamen kablosuz ise bir pile ihtiyacınız olacaktır. Bunun dışında evde veya iş yerinde kablosuz bir sistem kullanıyorsanız eski pilinizi düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir.

 Wi-Fi Kamerası Nasıl Bağlanır?

 wifi kamera genellikle 4 kameradan az olan alanlarda tercih edilmektedir. Genellikle asansör kameraları ve bebek kameraları için kullanılan WIFI kameralar, küçük metrekarelik dükkanlar için çok uygundur. Bu kameralar, güvenlik kurulum maliyetini azaltan kameralardır. Kurulum aşaması, kablolu kameralar gibi kabloları gizlemek için duvarları yıkma, boyama veya sıvama işlemi gerektirmez.

 Montaj kolaylığı avantajı, konum değiştirmeyi çok kolaylaştırır. Bu sayede güvenlik tehditlerinin sıklıkla değiştiği yerlerde veya özel mekanlarda kullanımı kolaydır. Wifi kameraları bağlamak son derece basittir. Kablo gereksinimi olmadığı için dilediğiniz yere bir kaç vide yardımı ile montajlayıp rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

 Wifi Kamera Cep Telefonu İle İzlenir mi?

 Evet, wifi kameralar cep telefonu ve akıllı cihazlar ile de izlenebilir. Her kameranın markasına bağlı olarak sunduğu mobil bir uygulama vardır. Bu mobil uygulamayı telefonunuza yükleyerek evde olmasanız bile wifi kameranızı dilediğiniz yerden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Tags:

1 Yorum

Pin It on Pinterest